Kõik mehed kes väidavad, et nemad ei tea iluprotseduuridest ega kosmeetikast midagi ilmselt valetavad. Vähemalt need mehed kes habet ajavad! Kahtlematta on habemeajamine kõige maskuliinsem iluprotseduur. Muuseas, see protseduur on juba 2000a vana!
Seebi leiutamisega, umbes 150a tagasi, muutus habemeajamine tunduvalt mugavamaks ja meeldivamaks. 1904. aastal presenteeris King C. Gillette raseerijat, mille edasiarendustega on tuttav pea iga täisealine mees. Edasi liikus raseerijate areng juba täiskiirusel ja 1950. aastaks jõuti roostevabast terasest raseerijani, mis kandis nime Wilkinson Sword. Siis saabus polumeerkattega terade aeg ning pärast seda jõuti juba plaatina- ja kroomkattega teradeni. 1971. aastal tuli turule kaheteraline raseerija ning alles 1998. aastaks tuli turule kolmeteraline raseerija.
Keegi kuskil on öelnud, et kui mees ajab päevas viis minutit habet ning teeb seda 50 aastat, siis kulutab ta oma elust 63 päeva puhtalt habemeajamisele !
Kokku on mehe näol umbes 25 000 karva ning nende äraajamine võrdub pehme vasktraadi lõikamisega! Habe kasvab umbes 0,4 mm päevas, kuid muidugi on see inimestel erinev.
5 LIHTSAT PUNKTI HOOLITSEMAKS OMA NAHA EEST!
Kui raseerimine ärritab, tekitab punetus, sissekasvanud karvu, või raseerija lõikab sisse, siis meil on Sulle mõned lihtsad nipid, kuidas muuta raseerimine vähem valu tekitavaks ning pehmemaks!
PUNKT 1 – PESKE NÄGU SOOJA VEEGA
Talvel ei ole selleks midagi paremat kuumast duššist! Ilmselt Sa tead, et vesi on raseerimisel oluline komponent! Kuid veel olulisem on ennem raseerimist nägu pesta, et bakterid ega mustus ei pääseks nahka. Raseerimisel eemaldavad terad pealmise nahakihi, mille tagajärjel on bakteritel ning mustusel avatud tee, tekitamaks nii punetust, kui punne! Lisaks pehmendab kuum vesi karvu, et raseerijal oleks lihtsam lõigata!
PUNKT 2- KASUTA LOODUSLIKU RASEERIMISÕLI!
Õli kantakse märjale nahale ning aitab raseerijal paremini libiseda mööda nahapinda. Aga mis kõige tähtsam! Kasutades õli on nahapind alati niisutatud ning takistab raseerijal vee eemaldamise nahapinnalt. Hoides karvad niisked on raseerijal neid lihtsam ilma karvustamata lõigata ning see vähendab nahaärritus ning punetust! Eeterlikud õlid ei jäta kunagi nahapinda õliseks vaid meeldivalt niisutatuks. Kui raseerijal on lihtsam karvu lõigata siis sellega pikendate ka terade kasutusaega!
PUNKT 3 -KASUTA RASEERIMISKREEMI
Minnes lihtsamat teed, ehk siis kasutades aerosoolgeele ja vahte panete endale näkku sisuliselt naftatoodetest KEMIKAALE! Jah nii see on, aerosoolides kasutatakse isobutaane ning propaane mis tekitavad märja ning niiske efekti, kuid ei sisalda tilkagi VETT, vett mis on vajalik raseerimiseks! Lisaks saastavad nad aktiivselt keskkonda! Looduslik kreem ning seep pehmendab habet ning hooldab nahka raseerimise ajal. Hoolitse oma naha eest, päris tõsiselt!
PUNKT 4 – VALI OMALE SOBIV RASEERIJA
Raseerija valik sõltub väga paljudest aspektidest ( nahatüüp, habemetüüp jne…). Põhimõtteliselt on siin ka küsimus millist kogemust otsite, või on oluline disain! Kui soovite siseneda klassikalise raseerimise maailma soovitame kasutada DE raseerijat mis kasutab kahtlemata kõige soodsamaid vahetusterasid ehk siis ziletiterasid! Kui soovid tavalist modernset siis proovi meie
kuue teraga raseerijaid, kui aga midagi vahepealset siis vali näiteks 3-teraga raseerija mis pakub ka äärmiselt puhast raseerimist! Enamik juhtudel piisab kogu eluks vaid ühest raseerijast.
Tundliku naha puhul tuleks raseerida kindlasti naha kasvamise suunas. Raseerides erinevates suunades põhjustatakse nahale liigset stressi ning ärritust. Oluline on ka raseerimispiirkondade järjekord. Alustada tuleks põskedelt ning seejärel liikuda edasi kaela piirkonda. Kõige tugevamad ja jämedamad karvad on ülahuulel ja lõual, need kohad tuleb jätta viimaseks, et anda nahale ja karvadele võimalus pehmeneda peale kantud kreemide toimel.
PUNKT 5 – KASUTA LOODUSLIKU RASEERIMISJÄRGSET PALSAMIT!
Raseerimisjärgse palsami kasutamine on väga oluline, eriti talvel! Talvel, kui temperatuur langeb, on õhk kuiv ning nahk muutub kuivaks kiiremini. Kuna raseerimine koorib nahka, siis võib naha kuivamine olla veelgi kiirem! Ära kunagi kasuta alkoholibaasil palsameid, alkohol soodustab naha kuivamist veelgi! Selle asemel vali naturaalsed palsamid mis sisaldavad aaloed, e-vitamiini ning allantoini. Need toimeained niisutavad, hooldavad ning aitavad nahal kiiresti taastuda!