KAS HAMBAHARJA JAGAMINE ON EBAHÜGIEENILISEM KUI SUUDLEMINE?
Inimesed on ikka kentsakad olevused, oleme valmis oma armsat kaaslast limpsima, suudlema ja lakkuma üle tema keha, aga soovitus temaga hambaharja jagada ajab meid esimesel mõttel iiveldama! Kuid kas see tõesti on hügieeni koha pealt hullem?
Professor Earl Robinson on öelnud, et hambaharja jagamine on põhimõtteliselt sama mis suudlemine. Erinevus on vaid selles, et suudlemisega edastate ka sülge ning süljes on suurem tõenäosus bakteritel ellu jääda!
Eelnev aga ei tähenda, et suudlemine oleks hullem, kui hambaharja jagamine, lihtsalt riskid on erinevad. Kuigi tundub, et hambaharjaga viite bakterid otse suhu siis suure tõenäosusega on neist enamus juba selleks hetkeks surnud, suudeldes võib aga rohkem baktereid ellu jääda! Kui aga tegemist on terviseprobleemiga nagu hepatiit ja katkised igemed võib palju rohkem baktereid hambaharjal elu jääda ning katkiste igemete korral pääsevad need otse vereringesse.
Hambaid tuleb puhastada, see on selge ning turavlisuse mõttes on alati mõistlik muretseda igale oma hambahari, aga kui oled ootamatult jäänud sõbra juurde ööseks ning soovid õlle ning pitsajäägid suust minema pühkida, kuid hambahari on kodus siis kas oleks mõistlik võõra hambaharja kasutamist kaaluda? Eks see ole siinkohal enesetunde küsimus nii sinu, kui sõbra poolt, kuid tõenäosus infektsiooni saada on suhteliselt nullilähedane. Mina isiklikult kannataks, kuni koju tagasi jõuaks, suud saab veega loputada ning ilmselgelt sõbrale tema hambaharja kasutamise vajalikust selgeks tehes võib järgmist küllakutset ootama jäädagi 🙂
Kasuta ostukorvis sooduskupongi SHEIVAR15 ning saad kõik meie raseerimistarbed osta -15% soodsamalt!